|

Výroba výklopného víka pro cisternu čistícího vozu

Dobrox se zabývá výrobou a svařováním výklopných či pevných vík cisteren čistících vozů kanalizací.

K výrobě těchto rozměrných vík se používají takzvaná klenutá dna, do kterých si po pečlivém rozměření a rozrýsování dle výkresové dokumentace vypálíme ruční plazmovou řezačkou veškeré otvory, tyto otvory se musejí důkladně očistit úhlovou bruskou, do takto připravených otvorů následně umisťujeme další předem vyrobené komponenty jako jsou trubky s přírubami, kolena, trubky se závity (tzv. mufny).

K výrobě těchto vík používáme speciální ocelový stůl, na který si nejdříve umístíme soustruženou obruč, do ní vkládáme klenuté dno a následně další díly. K umístění některých součástí využíváme přípravky, které nám usnadňují práci při ustavování dílů do přesných poloh, tímto zvyšujeme efektivitu výroby tlakových vík.

Výroba takového víka je složitý technologický proces, u kterého se musí dbát především na rozměrovou přesnost a technologii svařování, kde využíváme především metodu pulzního svařování MIG/MAG. Všechny tyto víka musejí být vodotěsné a právě proto, musejí naši svářeči vlastnit certifikát svářeče PED, který jim povoluje svařovat tlakové nádoby. Výroba těchto vík je náročný proces, při kterém se musí dbát především na kvalitu a právě proto přistupujeme k naší práci jako skuteční profesionálové.

Podobné příspěvky